Online porovnanie poistenia

Internetová stránka na porovnanie poisteniaMožno ste ešte do minulého roka jednotlivé zabezpečenia vybavovali osobne. Tento rok sa však na osobné návštevy vykašlite, pretože vás nielen oberajú o čas, ale aj o peniaze. Online porovnanie povinného zmluvného poistenia váš šetrí z každého hľadiska. Šetrí váš čas, vaše peniaze, vaše nohy, vaše nervy atď. Tieto dôvody nie sú len marketingovým výmyslom, ale sú relevantné, čo vám dokáže aj nejeden spokojný zákazník. Prípadne vám tieto výhody priblížime v tomto článku. Tak prečo využiť a kde nájsť online porovnanie poistenia?

Nechoďte nikam a spravte si online porovnanie

Na to, aby ste si zistili vaše ponuky už nemusíte opúšťať domov. Rovno z práce sa nemusíte ponáhľať do jednotlivých pobočiek. Všetky ponuky si zistíte pomocou online zákonného poistenia, ktoré už pomohlo mnohým. Vďaka nemu už nepotrebujete hodiny na to, aby ste našli tú správnu ponuku. Či je pre vás to najlepšie to, čo je najlacnejšie alebo najdrahšie, určite pomocou online porovnania poistenia objavíte. To správne pre vás nájdete maximálne do 15 minút, pretože je potrebné vypísať formulár s technickými parametrami vozidla. Pomocou neho sa vám automaticky vygenerujú ceny ponúk jednotlivých poisťovní. Odteraz už žiadne rozdielne pátranie. Všetko si preskúmate naraz.

Je niečo príjemnejšie ako si vybaviť všetko potrebné z domu. A to bez toho, aby ste čakali v radoch či trávili niekoľko dlhých rozhovorov v pobočkách poisťovní? Z hľadiska tejto našej témy asi nie. Preto by sme chceli zdôrazniť, že online spôsob poistenia vám ušetrí nielen hodiny, ale až dni vášho času. Dokonca si predstavte, že už nemusíte rešpektovať otváracie hodiny poisťovní či pracovné dni. Ak si spomeniete, že ste si nepredĺžili vaše zabezpečenie o polnoci v sobotu, systém vám bez problémov a bez mrmlania pomôže. Okrem toho je jeho pomoc bezplatná a nezáväzná, takže skutočne nemáte čo stratiť. Online porovnanie povinného zmluvného poistenia je tu pre vás.

Môžete ušetriť až stovky eur

Opäť nejde o žiadny trik, ktorý by mal nalákať zákazníkov. Keďže je to celé bezplatné, môžete si byť viac ako istý, že naším cieľom je vám pomôcť. Po tom, čo ste zadali všetky potrebné technické údaje o danom prostriedku a niektoré neosobné o osobe majiteľa, sa vám do niekoľkých sekúnd zobrazí tabuľka. Tabuľka bude obsahovať cenové ponuky od rôznych poisťovní ako napr. Allianz, Axa, Generali, Komunálna poisťovňa, Kooperativa, Union atď. Takže sa môžete sami presvedčiť, že celé online porovnanie povinného zmluvného poistenia nebude len strata času.

Vďaka tabuľke, ktorá je na vašej obrazovke zobrazená prehľadne a ktorej kópia vám bola odoslaná aj na mailovú stránku, presne uvidíte, ktorá ponuka je skutočne výhodná a ktorá už nie. Tento fakt vám pomôže overiť si, ktorá poisťovňa len zavádza, ak tvrdí, že má najlepšie ceny. Zároveň aj to, ktorá ich skutočne má. Rozdiely nepredstavujú len desiatky eur, ale až stovky. Môže online výpočet odhaliť aj iné rozdiely?

Rozdielne ponuky poistného krytia?

Odlišný z raduAko možno viete, PZP slúži pre jeho majiteľa ako istota toho, že ak niekomu spôsobí svojim vozidlom škodu, poisťovňa to preplatí. Teda škody sa netýkajú tých škôd, ktoré by spôsobil sebe alebo svojmu dopravnému prostriedku. Na ochranu takýchto udalostí slúži havarijné zabezpečenie. Na trhu sú však poisťovne ako:

  • Generali,
  • Kooperativa
  • Komunálna poisťovňa,

ktoré vám už v základom poistnom balíčku ponúkajú niektoré havarijné riziká. Úraz vodiča, posádky či zabezpečenie batožiny je samozrejmosťou u Kooperativy a Komunálnej poisťovne. Generali zas svojim klientom dáva na výber, ktoré havarijné riziko je pre nich najlepšie. Vybrať si môžu napr. výtlk, živel, sklá atď. Výbornou správou je aj to, že cena je jedna z najvýhodnejších na trhu.

Okrem tohto faktu sa zmieňme aj o inom fakte. Tak ako zákon nariaďuje nám, aby sme si naše vozidlá týmto spôsobom zabezpečili, tak nariaďuje aj jednotlivým poisťovniam, aké minimálne poistné sumy musia ponúkať. Pri poškodení majetku musí byť každá poisťovňa schopná vyplatiť škody až do 1 milióna eur. Pri poškodení na zdraví až do 5 miliónov eur. Ak poisťovne uznajú za vhodné, môžu tieto limity zvýšiť, nie však znížiť. Bez poistenia by ste všetky škody museli uhrádzať z vlastného vrecka, preto využite poistnú kalkulačku ešte dnes, ak ho nemáte. Netýka sa to len dopravných nehôd, ale aj bežných škodových udalostí ako napr. oškretý lak, narazené svetlo atď.

Čo je potrebné poistiť?

Online porovnanie poisťovn si môžete urobiť na všetky povinne poistiteľné prostriedky. Poistiť je potrebné aj motorové aj nemotorové vozidlá, ktoré na svoju prevádzku potrebujú technický preukaz. Keďže ide o techniku, je oveľa pravdepodobnejšie, že spôsobí škodu na majetku alebo na zdraví. Pravidlom pritom nie je, že sa musí vyskytovať len na ceste, ale kritické sú napr. ak rôzne „supermarketové“ prístroje ako vysokozdvižný vozík. Alebo aj poľnohospodárske alebo pracovné stroje. Viac o tejto povinnosti sa dočítate priamo v zákone o povinnom zmluvnom poistení.

Z online porovnania aj hneď požiadate

Výhodou online povinného zmluvného poistenia nie je len výpočet cien, ale aj to, že si priamo z neho môžete o niektorú ponuku požiadať. Tým, že na ňu kliknete, budete požiadaný dopísať niektoré osobné údaje. Spätne vám na mail prídu nektoré dokumenty vrátane dočasnej bielej karty. Poistné nezabudnite zaplatiť čím skôr. Preto aby vám poisťovňa mohla zaslať originály bielej a zelenej karty, pretože jej dočasná verzia platí len 30 dní.

Sankcie za nerešpektovanie

Nie nadarmo zdôrazňujeme, že zákonné poistenie je povinné a preto vás aj navádzame na internetový zistenie cien. Za jeho nerešpektovanie sa totiž platí. Ak sa nemôžete preukázať bielou kartou u nás a zelenou v zahraničí, zaplatiť za to môžete nielen stovkami, ale hneď aj tisícmi eur. Prípadne zabavením vozidla. Slovenský Obvodný úrad má dokonca také právomoci, že vás môže pokutovať až 3 roky po tom, čo ste jazdili bez zabezpečenia. Pokuta činí 3 330 eur. Preto vám skutočne radíme, aby ste si platnosť týchto kariet pravidelne kontrolovali a v prípade nutnosti si ich včas predlžili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *